Květen to s létem myslí vážně ... akční ceny všech produktů rozkvetly.

Noční tramvaj duchů

Těšín, město, kde historie a současnost se prolínají na každém kroku, skrývá nevšední tajemství. Každý rok, v noci před Dušičkami, se nad ulicemi města zjevuje pohřební tramvaj. Nejezdí po kolejích, ale vznáší se nad městem, klouže tiše vzduchem.

Alois Prchlík, zesnulý tramvaják s dobrosrdečným úsměvem, ji řídí. Aloisova tramvaj je zvláštní. Namísto cestujících zde najdete duše, které opustily tento svět, ale ještě jednou, na Dušičky, se chtějí vrátit ke svým blízkým. Mají možnost vznášet se nad svými domovy, pozorovat svou rodinu, naslouchat tichým hovorům a třeba i šeptat laskavá slova do snů svých milovaných.

S prvním náznakem svítání se však musí vrátit zpět do vznášející se tramvaje, která je odnáší zpátky do světa stínů.

Staré tramvajové depo v Těšíně je místo, kam tramvaj míří zpět. Zde, ve stínech zapomenutých strojů, vznášejí se duchové tramvají. Bětka, Ferenc, Karel a Rozárka. Každý s vlastním příběhem, vlastní minulostí.

Alois vždy stráví chvíli s nimi. Sdílí zážitky z uplynulé noci, poslouchá jejich příběhy a směje se s nimi. Je to chvíle radosti a vzpomínání, když se vznášející duše setkávají s dušemi zastavenými v čase.

A tak, i když v Těšíně někteří považují vznášející se tramvaj za strašidelnou, pro Aloise a jeho přátele je to symbol spojení mezi světy, připomenutí minulosti a věčného cyklu života.

V Těšíně život a smrt nejsou protiklady, ale křídla stejného ptáka, co krouží nad věčností.

A všechny tyto osudy, i příběhy tramvají, našly své místo v nové karetní hře Tramcity 1910. V této hře jsou postavy a tramvaje zvěčněné, jako vzpomínka na lidi, kteří je tolik milovali a na příběhy, které spojují svět živých a svět stínů.

 

I vy si můžete tuto atmosféru připomenout s naší karetní hrou Tramcity 1910 ...

do 5.11.2023 s dušičkovým kódem  "TAJEMNATRAMVAJ"

máte dopravu v naší tramvaji ZDARMA!

 

 
 

halloween-tram

Váš Alois Prchlík - tramvaják duch

 

 
 
 
 
 
Zpět do obchodu