Květen to s létem myslí vážně ... akční ceny všech produktů rozkvetly.

Proč vznikla hra Tramcity 1910? Město, kde pulzuje srdce historie.

🧑🏼‍💻 2 minuty čtení 🧑🏼‍💻

Vzpomínám si na malého kluka s nosem naraženým na okno tramvaje, s očima vykulenýma z nadšení, jak sleduje běh ulic pod koly vozu. Byl to obraz čirého nadšení a zvědavosti, který mi připomněl město jako živý organismus, kde tramvaje tvoří jeho žilní systém.

Tramcity 1910 vznikla jako poděkování tomu městu. City, které symbolizují srdce tohoto města, jeho pulzující život a hlavně - jeho historii. Historii pokroku, kdy elektřina se stala tím hlavním, co rozpohybovalo kola tramvají a překonala parní sílu. Město - city. Složité slovo, které v sobě nese dvě různé, avšak propojené podoby. Město s duší a srdcem, a město jako místo setkání, citů a pohybu.

Jedno je ale jisté. Tramvaj byla vždy více než jen dopravním prostředkem. Byla to éra, kdy elektřina převzala vládu nad párou, a města se začala měnit v rychlém tempu.

Tramcity 1910 je tedy hra pro všechny, kteří mají city pro města, kteří chtějí prozkoumat ty tepny a žíly, kterými tramvaje jezdily a jezdí dodnes. Pro ty, kteří chtějí cítit tu energii a dynamiku počátku 20. století, ale také pro ty, kteří hledají smysl v historii a v příbězích měst.

Hra je malým poděkováním každému městu, které nám předvedlo sílu a vitalitu. Město s city, s tramvajemi, je zároveň i citem ve městě. Města s city mohou i dnes lidi bavit a dodávat jim energii.

Takže, když si příště všimnete malého kluka s nosem naraženým na sklo tramvaje, vzpomeňte si na Tramcity 1910. Je to jeho město. A možná i vaše.

 

Váš tramvajový strejda z Těšína ( a ten malý kluk v tramvaji )

Kluk TRAMCITY colour window

Zpět do obchodu