Květen to s létem myslí vážně ... akční ceny všech produktů rozkvetly.

Co chystáme dál s deskovou hrou Tramvaj 1910 ?

Moji milí tramvajáci,

uplynul nějaký čas, co do herních řad dorazila naše desková hra Tramvaj 1910. Jsme rádi, že se vám líbí. Dostali jsme také spoustu pozitivních ohlasů, za které moc děkujeme a vážíme si jich. Dostali jsme ale také spoustu tipů na to, jak byste chtěli hru vylepšit – což pro nás bylo podnětem k zamyšlení a inspirací pro další práci.

Všechno jsme průběžně zpracovávali, vyhodnotili a nejvíce si píšete o toto:

 

Nové figurky tramvají

  • psali jste nám, že by pro vás bylo lepší, aby figurky měly jasný směr a vypadaly jako tramvaje. Tak jsme požádali našeho ilustrátora, aby je vytvořil. Zároveň nám záleželo na tom, aby v jejich podobě byla zachována historie – což symbolizují přesné repliky čísel jednotlivých tramvají, které jsme získali z dobových fotografií. Díky tomu vznikly čtyři nové návrhy tramvajových figurek tak, aby se vám hrálo lépe a bylo jasné, kterým směrem se vaše tramvaj zrovna ubírá.

hraci kamen 1

Nový blok se zastávkami

 

  • mnozí z vás si všimli našeho těšínského šotka, který řádil při kompletaci hry a výrobě. Byl tak šikovný, že se mu podařilo špatně přeložit název zastávky z polštiny, kdy místo Zámecká (Zamkowa) přejmenoval zastávku na Zámková. Což je pochopitelně rozdíl. Protože změnit název na hracím plánu by bylo nákladné a složité, upravili jsme jen bloček se zastávkami (i když jsme si vědomi, že to není fakticky správné – zastávka by měla být správně Zámecká). Tak snad nám to odpustíte a jako bonus vezmete třeba očíslování zastávek, které jsme seřadili podle toho, jak jdou na hracím plánu – což je bezesporu pro jejich zaznamenávání přehlednější.

karta zastávek

 

Rozšiřující karty

  • psali jste nám, že vám ve hře chybí nějaký „škodící“ prvek, abyste si hru více užili. Tak jsme zapátrali, co by mohlo vytvořit trochu dravější atmosféru a výsledkem je sada šesti nových „zlobivých“ karet. Do balíčku jich přidáme celkem 24 (čili 4 x 6 typů karet). Bude jen na vás, jestli použijete jen jednu nebo více sad. Ke kartám bude přiloženo i krátké vysvětlení, jak vás tyto karty mohou pozlobit a zamíchat celým vývojem hry a pořadím.

karta rozšíření

V mezidobí jsme také spolupracovali s polským historikem Maciejem Dembiniokem na překladu českých pravidel do polštiny tak, aby byly srozumitelné v plném rozsahu pro naše polské hráče. Řešili jsme také kompletní překlad hrací desky a hry jako takové, ale nakonec bychom museli udělat tolik ústupků a kompromisů, že to nebylo v souladu s našimi vnitřními pohnutkami. Rozhodli jsme se tedy vydat pouze polský překlad pravidel hry, který bude volně ke stažení na našich stránkách.

Polská mutace hry nevznikne, alespoň ji nevydáme my. Pokud by se ale našel vydavatel v Polsku, spolupráci se nebráníme a jsme ochotni s ním jednat o poskytnutí exkluzivních práv. Stejně tak tomu může být i u jiných jazykových mutací hry Tramvaj 1910.

Buďme na závěr pozitivní – tento rok vám přineseme již zmíněná překvapení výše a sice – nové figurky, nový blok se zastávkami + rozšiřující karty. To vše předpokládáme spatří světlo světa někdy na sklonku letošního podzimu. 

Úplně na závěr bych rád zmínil také výročí 110 let od spuštění provozu Těšínské tramvaje. Vytvořil jsem malé video, které tuhle událost připomíná. 

Zejména bych rád poděkoval za fotografii obsluhy těšínské tramvaje Macieji Dembiniokovi z Tramwaje w Cieszynie/Těšínské tramvaje.

Tak ať se Vám líbí... 

S pozdravem Váš "mašinfíra"

Milan NeNo Bláha

 

 

 

 

Zpět do obchodu