Tramvaj 1910 a Tramcity 1910 vyráží na prázdniny ... neváhej a přihoď třeba triko ... :)

Chystá se nová karetní hra - Tramcity 1910

Je to zde, skutečnost a ne pouhý klam.

Pracujeme společně již několik měsíců na karetní hře Tramcity 1910, která původně měla vypadat trochu jinak a mít odlišnou mechaniku.

Všechno se ale oproti původním plánům před dvěma lety změnilo. Ale to už asi všichni víte...

Důvod, proč vzniká karetní hra, je prostý: vytvořit hru, která vás bude bavit a přitom s ní můžete hrát i své oblíbené hry.

Téměř každý máte doma klasické karty na žolíka a víte tak, že s nimi lze hrát i desítky dalších her z celého světa.

Když jsem zkoumal, jaké hry se s balíčkem o 104 kartách dají hrát, byl jsem ohromen. Přivlastnit si karetní hru, která je v podstatě stará stovky let, je doslova "bláhové". Takže zbývalo jediné - zapojit představivost a fantazii a stvořit vlastní tramvajový svět, kde každá řada karet je vlastní tramvajovou linkou vyjíždějící z vlastního depa a mířící na konečnou. Ať už je to nádraží, kde se lidé přesouvají z tramvají na vlaky nebo naopak nastupují do tramvají, aby se dostali domů, jde v podstatě o totéž - o cestu. A nejdůležitější je tady spojování světů dospělých a dětí. Ta radost, když jste spolu... Ano, tyto hry vznikají právě proto, aby lidé trávili čas spolu, zvláště v dnešní době, kdy mladá generace je doslova izolovaná od reálného světa a závislá na sociálních médiích, zejména videích, která jim převrací mozek naruby, je důležité, aby byli jakýmikoliv cestami vtahováni do života tady a teď.

A má v této době smysl tvořit fyzické hry? Ano, má to smysl. "Kdo, když ne my ... kdy, když ne teď!" To je známá věta sametové revoluce, jejíž spoluautorkou je Květoslava Morávková, absolventka geobotaniky na PřF UK (1991) a účastnice listopadového studentského hnutí 1989.

Proto jsem hledal způsob, jak dát starým kartám nový význam a rozšířit je i pro svět Tramvaje 1910. Mám rád dobu, kdy se ještě moc nespěchalo a každý technický vynález byl přijímán jako novum, doslova s pompézní oslavou podobnou těm, co byly později na prvního máje. Každá nová tramvaj, každá nová tramvajová trať v novém městě se slavila a bylo to dobře. Lidé se posunovali mílovými kroky do své budoucnosti.

Zpátky k naší hře, jejímu vzhledu a myšlence. Ať už jste fanoušek tramvají nebo ne, naše karty budou jiné a jedinečné. Už z náhledů na první karty, jako jsou JOKER nebo ESA, si můžete domyslet, jak budou vypadat a představit si, jestli vám budou sedět a bude se vám s nimi hezky hrát. Nejenom karetní hra Tramcity 1910, ale také vaše oblíbená hra, ať už to bude "PRŠÍ" nebo "1000" či jiná známá karetní hra, to je vcelku jedno.

JOKER Tramcity 1910 esa_tramcity 1910

Výsledkem bude hezky strávený čas, na který se nezapomíná, a to je hlavní poselství všech našich her, které děláme a věříme, že budeme dělat i nadále.

 

Váš Tramvajový strejda Milda "Bláhový" :)

Zpět do obchodu