Slovo autora o Těšínské Tramvaji 1910

... aneb, co musím o celé věci kolem Tramvaje 1910 říct. 

Když už se člověk do něčeho pustí, mělo by ho to bavit a mě práce na deskové hře “Tramvaj 1910” bavila náramně. Zároveň si uvědomuji, že bych měl pustit něco ven z pod pokličky než hra oficiálně vyjde. Takže hru jsem měl v hlavě tak 5 let. Ale až období korony a “lockdownu” mě přinutilo na ní pracovat intezivněji, vymyslet jednoduchý herní systém, trápit přitom moji ženu, děti a všechny okolo aby se mnou tu “moji capinu” hráli.

Pak hledat grafika a najít ho až v daleké Indonésii, vše mu po nocích vysvětlovat a posílat tuny informací, radovat se, nervovat, být nadšený i úplně mimo sebe. Být ve flow ... nejíst, hádat se ženou, kdy už to skončí. Mít depku, že všechno nejde jak chci. Následně si dohodnout grafika aby dokončil design tady a dal tomu standardní věci. Poprvé vědět co jsou to spadávky, ořez, naučit se pracovat s vrstvami v Ilustratoru a zase komunikovat jak co má vypadat. Prostě šílenství. Nakonec jet za vydavatelem a dojet domů a zjistit, že musí člověk zabrat ještě víc. Dělat textové korekce, grafické korekce, mít nervy jak špagáty a přitom všem ještě rozumně fungovat jako člověk.

Kdo si myslí, že vydat deskovou hru je hračka. Doporučuji. Zkuste si to ... nebo zkuste podpořit naše společné dílko. 

 

s úctou Váš mašínfíra Milda

A9F9C4DE-ACCE-41CF-8C48-101114AFADBE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení